Adana’da IŞİD’li teröriste 6 yıl 3 ay hapis

Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık S.S, bulunduğu cezaevinden Ses ve İmaj Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Sanık avukatı duruşma salonunda hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı, temele ait mütalaasında, kentte DEAŞ’a iştiraki artırmak ismine toplantılar yaptığı, dijital malzemelerinde teröristlere ilişkin çok sayıda fotoğraf tespit edildiği, Suriye’deki örgüt mensuplarıyla irtibatlı olduğu ve kod isim kullandığı, örgütün silahlı aksiyonlarına ait görüntüler izlediği ve propaganda yaptığı belirlenen S.S’nin “silahlı terör örgütüne üye olma” cürmünden cezalandırılmasını istedi.

Mütalaaya karşı diyecekleri sorulan sanık S.S, terör örgütü DEAŞ üyesi olmadığını ve kod isim kullanmadığını ileri sürdü.

Suçlamaları kabul etmediğini belirten S.S, “Terör örgütü DEAŞ ismine faaliyet yürütmedim. Rastgele silahlı bir çatışmaya girmedim. Tahliye ve beraat istiyorum.” dedi.

Mahkeme heyeti, “silahlı terör örgütüne üye olma” hatasından 6 yıl 3 ay mahpus verdiği sanığın tutukluluk halinin devamını kararlaştırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir