Akşener, adaylık krizinin perde arkasını anlattı: İmamoğlu ve Yavaş’a masadan bir arkadaşımız itiraz etti

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, 6’lı Masa’da yaşanan Cumhurbaşkanı adaylığı kriziyle ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Tv 100 yayınına katılan Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın Cumhurbaşkanı yardımcısı olma teklifine 6’lı Masa’dan bir genel liderin itiraz ettiğini söyledi.

“BAKAN OLMALARI GEREKTİĞİNE GİTTİ İŞ”

Meral Akşener, “Bir arkadaşımız genel liderlerimizin milletvekili olarak mecliste kümelerinin başında olmasını önerdi. Genel başkanların danışma kurulu olarak olması gerektiğini belirtti. Bizim toplantıda açılan bu görüş bir karara bağlanmadan ortada kaldı. Benim durumum örnek gösterildi. Bende ‘faydası da oluyor ziyanı da’ dedim. Sonra masaya geldiğimizde 2 liderimizin ‘koşu partneri’ olarak ben getirmiş oldum, CHP’yle anlaşarak. Bir arkadaşımız buna itiraz etti, bakan olmaları gerektiğine filan gitti iş. Sonra bu iki arkadaşımızın lider yardımcıları olarak yer almalarına ve bizlerinde yardımcı olmalarına hakikat gidildi.” tabirlerini kullandı.

“KEMAL BEY’İN BİLGİSİ DAHİLİNDE BENİM MESKENİME GELDİLER”

Akşener, şunları söyledi: “Biz Perşembe günkü toplantıdan sonra benim tekliflerimin kabul edilmemesi üzerine ‘nefes alma’ kararı çıktıktan sonra bir gelişme oldu. 2 belediye liderimiz Kemal Bey’in bilgisi dahilinde benim konutuma geldiler. Konuşma yaptık, çeşitli seçenekler üzerinden gittik. Ben kendime dair hiçbir seçeneğin içinde ve yanında yöresinde olmayacağımı söyledim. Öznenin benim olduğum hiçbir seçenek geçerli değil dedim. Sonra bu seçenek ortaya çıktı, 2 belediye liderimizin ‘koşu partneri’ olarak Kemal Bey’in yanında yol yürümeleri kararı çıktı. Daha tesirli ve yetkili diye kavram üzerinden gidildi. Sonuçta bunun masaya getirilmesine dair bir kanaat çıktı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir