Bayer Tarım Ürünleri deneyimli isimleri ekibine kattı

  • Bayer Tarım Ürünleri Bahçe Bitkilerinden sorumlu Üretici ve Kanal Pazarlama Müdürü görevini Aslı Sinangil üstlendi.
  • Tarım Ürünleri Pazarlama İletişimi Yöneticisi Buket Şahin oldu.
  • Ebru Yaka, Tarım Ürünleri Doğu Akdeniz Saha Çözümleri Müdürü olarak katıldı.

Eşitlikçi ve yetkinlik temelli bakış açısıyla insan kaynağını günden güne güçlendiren Bayer; üç deneyimli kadın yöneticiyi Tarım Ürünleri ekibine dahil etti.

Bayer Tarım Ürünleri Bahçe Bitkilerinden sorumlu Üretici ve Kanal Pazarlama Müdürü görevine Temmuz ayı itibarıyla Aslı Sinangil getirildi. 

Sinangil, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmasının ardından Amerika’daki North Alabama Üniversitesi’nde MBA derecesini tamamladı. Pazarlama alanında başlayan kariyeri süresince FMCG başta olmak üzere birçok farklı sektörde ve Oyak, Gratis, Little Caesars, GFK, Hayat Kimya gibi şirketlerde önemli sorumluluklar üstlendi.

Buket Şahin, Tarım Ürünleri Pazarlama İletişimi Yöneticisi görevini Temmuz ayı itibarıyla devraldı. 

Lisansını, İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde yapan Şahin, işletme yüksek lisansını Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley’de tamamladı. Kariyeri boyunca stratejik iletişim konusunda farklı ajansların yanı sıra Armaggan, Generali Sigorta, Deutsche Messe AG, BASF gibi şirketlerde çalıştı. Şahin, halkla ilişkiler, stratejik iletişim, dijital pazarlama, içerik ve itibar yönetimi alanlarındaki deneyimleriyle Bayer Tarım Ürünleri ekibinde çalışmalarını sürdürecek. Şahin’in, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nden (TUHİD) Altın Pusula ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından verilen Milenyum Hedefleri – İş Hedefi Ödülleri bulunuyor. 

Ebru Yaka, Tarım Ürünleri Doğu Akdeniz Saha Çözümleri Müdürü olarak ekibe katıldı.

Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun olan Yaka, lisans ve lisansüstü eğitimini Marmara Üniversitesi Biyoloji bölümünde tamamladı. Bayer’e katılmadan önce Abdi İbrahim İlaç’ta Teknoloji Transferi ve Proje Yöneticisi olarak çalışan ve proje yönetimi, teknoloji transferi, tedarikçi yönetimi, steril ilaç üretimi, kalite sistemleri, farmakovijilans konularında uzmanlığı bulunan Yaka; yerelleşme stratejisi kapsamında Türkiye’de ilk aşı üretimi, FDA Steril Oftalmoloji Projesi ve GSK – Abdi İbrahim Nebule Transfer Projesi gibi çok sayıda projede yer aldı.

 

Bayer Hakkında

Bayer, sağlık ve beslenme ile ilgili yaşam bilimleri alanlarında uzmanlaşmış küresel bir şirkettir. Ürün ve hizmetleri; artan ve yaşlanan küresel nüfus nedeniyle çağımızın önemli sorunlarına çözüm bulmaya katkıda bulunarak insanlara ve yaşadığımız gezegene destek olmayı amaçlamaktadır. Sürdürülebilir kalkınma ilkelerine bağlı olan şirket; faaliyet gösterdiği alanlarda olumlu etki yaratma konusunda kararlıdır. Bayer Grup, aynı zamanda inovasyon ve büyüme yoluyla değer yaratmayı ve kâr etme gücünü artırmayı hedeflemektedir. Bayer markası tüm dünyada güveni, kaliteyi ve güvenilirliği temsil etmektedir. 2022 mali yılı itibarıyla 101.000’e yakın çalışana ve 50,7 milyar Avro satış cirosuna sahip olan Bayer’in Ar-Ge harcaması ise 6,2 milyar Avro düzeyindedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir