Kılıçdaroğlu Eskişehir’de konuşuyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş ile Eskişehir’e gitti.

Kentin Sıhhiye Meydanı’ndaki Millet Buluşması’nda Eskişehirliler ile bir ortaya gelen CHP başkanından evvel kürsüye Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ABB Lideri Mansur Yavaş çıktı.

Yavaş’ın açıklamalarından evvel çıkanlar şöyle oldu:

EN SIKINTI KONUŞMALARIMIZDAN BİRİ BURADA OLACAK: 14 Mayıs’tan sonra asıl biz sizlerle gurur duyacağız inşallah. Mitinglere gidiyoruz konuşuyoruz lakin en sıkıntı konuşmalarımızdan biri burada olacak. Zira Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı bizim ustamız.

BU İKİYÜZLÜ BİR SİYASETTİR: Bunların mantığı şu seçime girmek hür, kazanmak yasak. Evvelden zorla sökülen T.C. tabelalarını taktık. “İstanbul giderse Kudüs masraf, İstanbul giderse Mekke masraf, Mursi mi Sisi mi? Binali mi Sisi mi?” Bu türlü dediler o denli değil mi? Ekrem Bey 800 bin oy farkla ders verdi. Ne Mekke düştü ne Kudüs düştü, onlar Sisi’yle el sıkıştılar. Dediler ki Mansur Yavaş gelecek, sayaçları PKK’lılar okuyacak diyerek vatandaşı korkutmak için bunları söylediler. Artık de birebirini söylüyorlar. “Biz gidersek ülke bölünür.” Bu ikiyüzlü bir siyasettir. Bu ülkede bebek katilini cezaevinden çıkaracak hiçbir güç yoktur. Bu ülkede eli kanlı teröristleri afla çıkaracak hiçbir güç de yoktur. O vakit niçin iftira atıyorsunuz?

Artık nefret siyaseti bitecek. Kaygı siyaseti bitecek. Çok daha uygun idareler gelecek. Seçildik rozetimizi çıkardık, ayrım yapmadan kimin ne muhtaçlığı varsa ona el attık. Her nedense bu arkadaşlar oralarda bizleri görmüyor. Fakat oralardaki halk bizleri görüyor. Bundan sonra hükümet de açık ihaleler yapacak. Rekabeti sağlayacak. Alışmışlar, her seçim ‘beka.’ Seçim biter ‘beka’ da biter. Ülkedeki mülteciler bekamızı tehdit ediyor. Ülkemizdeki pahalılık bekamızı tehdit ediyor. Sav ediyorum, en büyük beka sorunu, bu iktidarın kendisi haline geldi. Berbat giden hiçbir şey bunların üstüne yapışmıyor.

NEFRET SİYASETİNDEN BIKTIK: Gençlere asalak deniyor, o denli mi? Madem bu gençlere iş bulamayacaktınız Türkiye’nin her yerine bu kadar üniversiteyi niçin açtınız? Gençler iş beğenmezmiş. O denli bir şey yok. Türkiye’de gençler alnının terinin karşılığını alamıyor. İşverenler onları yok parasına çalıştırıyor. Elektriğe gelen artırımlara işverenin gıkı çıkmıyor. Nefret siyasetinden bıktık, azarlanmaktan bıktık. Kesinlikle bu değişime gereksinim var.

13. CUMHURBAŞKANIMIZI ÇANKAYA KÖŞKÜ’NE OTURACAĞIZ: Benim bildiğim yeterli Müslümanın ağzından bal damlar, hiç kimseye hakaret etmez ve palavra söylemez. İnşallah Millet İttifakı olarak birleşe birleşe kazanacağız. Hengame etmek yerine yan yana geleceğiz. İnşallah 13. Cumhurbaşkanımızı Çankaya Köşkü’ne oturacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir