Nihad Mujakic’ten Beşiktaş ve Trabzonspor iddialarına yanıt! Edin Dzeko ve Mauro Icardi sözleri…

Geçen dönem başında FK Sarajevo ekibinden Ankaragücü’ne transfer olan Nihad Mujakic, başşehir grubunda toplam 35 maçta misyon aldı. Uzun uzunluğuna karşın suratı ve dayanıklılığıyla dikkat çeken 25 yaşındaki başarılı savunmacı, yeni dönemdeki amaçlarıyla ilgili konuşurken, transfer argümanları, teknik yönetici Tolunay Kafkas, Ali Sowe, Umut Nayir ve Fenerbahçe’nin yeni transferi Edin Dzeko ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

“SÜPER LİG’DE ÜST SIRALARDA YER ALMAK İÇİN KÂFİ KALİTEDE TAKIMA SAHİBİZ”

SORU: Ankaragücü, geride bıraktığımız dönemi 42 puanla 11.sırada tamamlamıştı. Geçen yılki performansınız başta olmak üzere yeni dönemdeki amaçlarınızdan bahseder misin?

Geçen dönemin başında gayemiz birinci 6’da bitirmekti lakin maalesef bunu başaramadık. Kadromuz tekrar kurulduğu için yeni oyuncuların birbirlerine alışma süreci uzun sürdü. Bu dönem amacımızı biliyoruz ve Muhteşem Lig’ de daha üstlerde olmak istiyoruz. Bunu başarabilecek kâfi kalitede bir takımımızın olduğuna inanıyorum.

“TOLUNAY KAFKAS’LA BİRLİKTE DAHA UĞRAŞ VEREN BİR ANKARAGÜCÜ VAR”

SORU: Lige Mustafa Kolcu idaresinde başlayan Ankaragücü, sırasıyla teknik yöneticilik koltuğunu Ömer Erdoğan, Sedat Ağçay ve Tolunay Kafkas’a emanet etti. Teknik yönetici değişikliğine rağmen ligde kıyasıya bir gayret verdiniz. Tolunay Kafkas’ın grup idaresi hakkında ne düşünüyorsun?

Geçen dönem çok fazla antrenör rotasyonu olmuştu ancak her hocanın kadroya ve benim performansıma eklediği bir şeyler oldu. Tolunay hocayla birlikte alana yeni bir dizilişle çıkıyoruz. Bu saha dizilişi sayesinde daha uğraş veren bir Ankaragücü var. Tolunay Kafkas’la bir arada en büyük amacımız, geçen dönemden daha güzel bir şekilde ligi tamamlamak ve daha güçlü bir grupla alana çıkmaktır.

 “HIZLI VE ÇEVİK OLMAM BENDEKİ EN BÜYÜK AVANTAJ”

SORU: Güçlü fiziğinle bir arada stoperdeki mücadeleci oyununla dikkat çekiyorsun. Bize yaptığın çalışmalardan bahseder misin?

Hızlı ve çevik olmam bendeki en büyük avantaj diye düşünüyorum. Genelde ekipler defansın gerisine top attıkları vakit, suratımı ve çevikliğimi topları yakalamak için kullanıyorum. Bunu geliştirmek için düzgün dinlenip sıkı çalışıyorum. Bunu rutin olarak yapıyorum. Genelde de maçlardan evvel müzik dinleyip kendimi motive etmeyi seviyorum.

 “İLERİDE MESLEĞİM İSMİNE EN DÜZGÜNÜ OLUR FAKAT ŞU AN ANKARAGÜCÜ’NE ODAKLANDIM”

SORU: Son devirde ismin Beşiktaş ve Trabzonspor’la anılmıştı. Menajerinle temasa geçen kadrolar oldu mu? Hakkında çıkan transfer argümanları başta olmak üzere geleceğe yönelik gayelerinden bahseder misin?

Medyada yazılıp çizilenler gerçek değil. Şu an en büyük ilgi odağım Ankaragücü’dür. Ankaragücü’ndeki performansımı ve kadronun performansını ileriye götürmeye odaklandım. Umarım ileride mesleğim ismine benim için en uygunu olur ancak şu anki tek odak noktam Ankaragücü’dür.

“PAOLO MALDİNİ’Yİ ÖRNEK ALIYORUM”

SORU: Dünya futbolunda örnek aldığın bir stoper var mı?

Dünya futbolunda en büyük idolüm Paolo Maldini’dir.

“UZUN BOYUMA KARŞIN SURATIMIN DOĞUŞTAN GELEN BİR YETENEK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

SORU: Uzun boyuna(1.86) karşın Muhteşem Lig’de birçok sefer haftanın en yüksek suratına ulaşan oyuncusu oldun. Oyun usulüne yönelik neler söylemek istersin?

‘İleride pres yapan bir takım’ formunda oyun tarzımız olduğu için daha faal, hırslı ve agresif bir halde oynamam gerekiyor. Uzun boyuma karşın suratımın doğuştan gelen büyük bir yetenek olduğunu düşünüyorum. Bu özelliğimden ötürü çok şanslıyım ve oyunuma bu yeteneğimi yansıtabildiğim için çok memnunum.

“EDİN DZEKO, DÜNYA FUTBOLU İÇİN KIYMETLİ BİR FİGÜR”

SORU: Fenerbahçe, vatandaşın Edin Dzeko’yu transfer etti. Dzeko hakkında ne düşünüyorsun? Bu sene tahminen de ona yakın oynayacaksın. Bu mevzudaki hislerini alabilir miyiz?

Edin Dzeko, yalnızca Boşnak futbolu için değil dünya futbolu için de değerli bir figür. Benim çok sevdiğim ve kaliteli bulduğum bir futbolcu. İstatistikler ve sayılar, Dzeko’nun ne kadar kıymetli bir futbolcu olduğunu gösteriyor. Kendisiyle daha evvel tanışma fırsatım olmadı. Dzeko’ya karşı oynayacağım için büyük bir heyecan duyuyorum. Bir gün onunla tanışmayı da çok istiyorum.

“UMUT NAYİR, HARİKA LİG’DEKİ EN ÂLÂ 3 FORVETTEN BİRİSİ”

SORU: Hajduk Split’te bir arada oynadığınız santrfor Umut Nayir, geçtiğimiz dönem Ümraniyespor formasıyla 33 maçta 18 gol 3 asistlik performans sergiledi. A Ulusal Takım’a seçilen ve Fenerbahçe’ye imza atan eski kadro arkadaşınla ilgili ne düşünüyorsun?

Umut, sahiden tanıdığım en düzgün insanlardan birisi. Kendisi çok karakterli ve düzgün bir insan. Umut, göz kamaştırıcı bir futbol oynuyor. Muhteşem Lig’deki en uygun 3 forvetten birisi. Muhteşem Lig’de de kendisiyle maç içinde kıyasıya çabalarımız oldu. Umut Nayir’in yüksek potansiyeli olan yeterli bir futbolcu olduğunu düşünüyorum.

 “ALİ SOWE BİZİM İÇİN ADETA PUZZLE’IN EN DEĞERLİ KESİMİ GİBİ”

SORU: Geçen dönem Türkiye Kupası’nda Beşiktaş ve Trabzonspor’u elemenize karşın yarı finalde Başakşehir’e elenerek kupaya veda etmiştiniz. Ligde ve kupada attığı gollerle dikkat çeken ekip arkadaşın Ali Sowe’un gruba katkısı konusunda neler söylemek istersin?

Geçen dönem nitekim çok hoş bir performans sergiledik ve Türkiye Kupası’nda yarı finale kadar gelmeyi başarmıştık. Beşiktaş ve Trabzonspor üzere değerli grupları eledik. Geçen sene kupada gördüğüm kırmızı karttan ötürü özür dilerim. Benim için çok düzgün bir karar değildi. Bundan ötürü kendime çok sinirliyim ancak bu türlü kusurları yapmamak için her vakit daha çok çalışacağım. Ali Sowe, sahiden çok kaliteli bir oyuncu. Sowe, bizim için adeta puzzle’ın en kıymetli modülü üzere. Yalnızca kendisinin değil ekibin da bütün performansını yükseltiyor. Geleceği çok parlak ve potansiyeli yüksek bir oyuncu.

 

“PASLA OYNANAN FUTBOL, ÜSTÜN LİG’DEKİ KALİTEYİ ARTTIRIYOR”

SORU: Muhteşem Lig’de oynanan oyun ve gayret hakkında neler söylemek istersin?

Türk futbolu hakkında sevdiğim şeylerden bir tanesi pas oyununun kalitesidir. Sahiden pasla oynanan bir futbol anlayışı var ve benim için gerçek futbol bu. İleriye pasla çıkılan ve oynanan futbolu çok seviyorum. Bu oyunun Muhteşem Lig’deki kaliteyi ve oyun zevkini arttırdığını düşünüyorum.

SORU: Ankaragücü formasıyla geçen dönem toplam 35 maçta misyon aldın. En çok hangi forvet oyuncularına karşı oynamakta zorlandın?

Umut Nayir, Mauro Icardi, Riad Bajic.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir