Süper Mario efsanesi geri dönüyor: Karizmatik kahraman Süper Mario çok yakında beyazperdede!

Kaçırılan prensesi kurtarmak için kötülerle savaşan Harika Mario oyunu yıllardır lisanlardan düşmüyor. İkonik cümbüş markalarından olan Illumination ve Nintendo da Muhteşem Mario’nun kahramanlığına kayıtsız kalamadı. ‘Süper Mario Kardeşler’ sineması için çalışmalarını tamamlayan şirket, 14 Nisan’da Harika Mario’yu izleyicilerin beğenisine sunacak.

Yönetmenliğini Aaoron Horvath ve Michael Jelenic’in üstlendiği sinema, Nintendo’nun Mario oyunlarının dünyasına dayanıyor. Üstün Mario Kardeşler sineması aksiyon yüklü, coşkulu ve sinematik bir güldürü sineması sunuyor. Daha evvel yapılanlara hiç benzemeyen canlı, heyecanlı yeni bir cihan sinemada izleyicileri bekliyor.

Kayıplarının peşinde bir kahraman: Üstün Mario

Brooklyn’li tesisatçılar Mario ve erkek kardeşi Luigi bir ana su borusunu tamir etmek için yeraltında çalışıyor. Bu sırada özel bir borudan aktarılarak sihirli, yeni bir dünyanın kapıları açılıyor. Kardeşler başka kalınca da Mario, Luigi’yi bulmak için efsanevi maceralarından birine adım atıyor.

Süper Mario sinemada, Mantar Krallığı sakini Toad’un yardımıyla ve Mantar Krallığı’nın güçlü yöneticisi Prenses Peach’ten aldığı kimi eğitimlerle kendi gücünü buluyor.

Filmin takımı sağlam isimlerden oluşuyor

Nintendo’nun en ünlü oyunlarından olan ‘Mario Bros’ serisinden uyarlanan sinemada, Brooklyn’li iki musluk tamircisi olan Luigi ve Mario kardeşlerin maceralarını ele alınıyor. Sinemanın imalcisi ise karakterin de yaratıcısı olan Shigeru Miyamoto ve Chris Meledandri.

Komedi takımıyla göz dolduran Muhteşem Mario Kardeşler sinemasında Jack Black (Jumanji filmleri) Bowser rolünde, Seth Rogen (Kötü Komşular serisi) Donkey Kong rolünde, Fred Armisen (Portlandia, Saturday Night Live) Cranky Kong rolünde, Kevin Michael Richardson (American Dad!, Family Guy) Kamek rolünde ve Sebastian Maniscalco (Green Book) Spike rolünde yer alıyor. Ayrıyeten Muhteşem Mario oyunlarında uzun yıllar Mario ve Luigi karakterlerine ses olan Charles Martinet de sinemada bulunuyor.

Mario’yu canlandıran Chris Pratt; Jurassic World ve LEGO sineması serisinde yer aldı. Erkek kardeş Charlie Day ise It’s Always Sunny in Philadelphia sinemalarında rol aldı.

Mantar Krallığı sakini Toad’u da Keegan-Michael Key canlandırırken, Key, Aslan Kral’daki rolüyle çok sevildi. Prenses Peach de Anya Taylor tarafından can bulurken, Taylor’u daha evvel Joy ve The Queen’s Gambit’te izlemiştik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir