Kılıçdaroğlu: 13. Cumhurbaşkanı Çankaya’da oturacak saraylarda değil

CHP Gençlik Kolları tarafından İstanbul Küçükçekmece’deki Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde ‘Geleceği Kur’ ismiyle gençlik şenliği düzenledi.

“VAATLERİN TAMAMINI HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, festivalde konuşma yaptı ve şunları söyledi:

– “Hiç kaygı etmeyin o vaatlerin tamamını hayata geçireceğiz. Kelam veriyorum sizlere. Diyeceksiniz ki, parayı nereden bulacaksın? Hiç kaygı etmeyin devleti soyan, 418 milyar doları hiç edenlerden her santimini tahsil edeceğim. O para sizin paranız, o para doğmamış bebeklerin parası. O parayı gençliğe adayacağım, size vereceğim.

– Çaba yolu açıktır, gayret edeceğiz. Lakin bizim gayretimiz onların uğraşı üzere değil. Bizim gayretimiz hak gayretidir, adalet çabasıdır. Gençliğin hakkını teslim etme çabasıdır.

– 418 milyar doları tahsil etmek için birilerinin kayığına asla binmeyeceğiz. Birilerinin kelamını asla dinlemeyeceğiz. Bunun için güveneceğim şahıslar gerekiyor. En büyük teminatım bu ülkenin gençleri, sizlersiniz.

“SADAT’LARI BİZİ YILDIRAMAZ”

– Şundan emin olun sevgili gençler, baskılar var biliyorum, tehditler var biliyorum, Bay Kemal bir saniye bir milim bile geri adım atmayacaktır. Onların tehditleri bizi yıldıramaz. Baskıları, 5’li çeteleri bizi yıldıramaz, paramiliter güçleri, SADAT’ları bizi yıldıramaz. Zira en büyük teminatımız bu ülkenin gençleri, yani sizlersiniz.

– Evet, iktidar. İktidara gitmenin yolu çalışmak, çaba etmektir, sandığa giderek oy kullanmaktır. Deste yazmaktır. Bir diktatörü demokratik yollarla yolcu etmektir. Hiç telaş etmeyin bunu yaptığınız anda dünya siyaset tarihine hoş bir armağan bırakacaksınız. Bu tarih sizin tarihiniz olacak, gençlerin tarihi olacak. Tarihe düştüğünüz not tüm dünyada gençler tarafından örnek alınacaktır.

“BİNLERCE BAY KEMAL’E GÜVENİYORUM”

– Baskılar gelecek, tehditler gelecek biliyorum ancak bu salonda binlerce Bay Kemal var. Ben bu salondaki binlerce Bay Kemal’e güveniyorum. Birlikte çaba edeceğiz. Bizim çabamız hak uğraşıdır, hoş bir Türkiye gayretidir, kadın-erkek eşitliği gayretidir ve saygın bir devlet gayretidir. Bizim uğraşımız demokrasi gayretidir, baskılara boyun eğmeme çabasıdır.

– Bir şeyi sakın unutmayın, iktidarın değişmesini istiyorsanız sandığa gideceksiniz oy kullanacaksınız ve biz tarihe seçkin bir miras bırakacağız. Baskıcı, otoriter bir idaresi demokratik yollarla değiştirmiş olacağız. Dünya siyaset tarihine miras bırakan siz gençler olacaksınız.

“13. CUMHURBAŞKANI ÇANKAYA’DA OTURACAK”

– 13. Cumhurbaşkanımız Çankaya’da oturacak saraylarda değil. Bu ülkeye adaleti ya getireceğiz ya getireceğiz. Bundan emin olun. Kucaklaşın, dost olun, inadına birlikte olacağız. Bunu yaptığımız vakit hoş bir Türkiye’yi inşa edeceğiz. O yüzden, kesinlikle fakat kesinlikle iktidar diyoruz. Demokrasi için iktidar, adalet için iktidar.”

“KRAL DEĞİL, KURAL İSTİYORUZ”

Festivalde konuşan CHP Gençlik Kolları Başkanı Gençosman Killik ise şunları söyledi:

– “Ömürlerinin tamamını AKP hükümetlerinde geçirmiş, buraya gelerek değişim gereksinimini haykıran genç arkadaşım, hoş bir gelecek senin, benim, hepimizin hakkı. Bu yüzden kimseden bir beklentimiz yok. Gençlerin aklını yeniden gençlerin alacağını biliyoruz. İsmi kadar manalı bu şenlikte yarattığınız coşku hepimiz için bir umut.

– Zihnimiz duru, başımız dik, ileri bakıyoruz. Işıl ışıl parlayan gözlerimiz ufuktaki hoş geleceğe bakıyoruz. Gençlik güç demektir, ihtilal demektir. Bizim için ihtilal, Cumhuriyet demektir Mustafa Kemal Atatürk demektir. 100 gün sonra bizi bir zafer bekliyor. Gençler olarak bize dayatılan berbat geleceğe, tek adamlığa değil, bir ortada yaşama, gelişime oy vereceğiz.

– Her şeyimize karışan bir kral değil, kural istiyoruz. Birinci kere oy kullanacak genç seçmenlerin kapısını çalmaya devam ediyoruz. Asıl gücün gençlerin elinde olduğunu biliyoruz. Biz en gencimizden en büyüğümüze eşit ve korkusuzuz.

– Küsüp giden gençlere ‘giderlerse gitsinler’ demeyeceğiz. Gençlik şenlik yasaklarına değil işe, umuda ve eğlenmeye gereksinimi var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir